kriv1Кришталева печера – найбільша гіпсова печера в Європі. Вона знаходиться на околиці села Кривче, що в Тернопільській області. Ця печера є найбільш досліджена печера, яка відома ще з 1721 року. Свою назву Кришталева печера отримала від гіпсу, який тут не білого кольору, а темно-коричневого і при цьому він блищить, мов кришталь.

До 1961 року ця печера була завалена, але організована Академією наук УРСР експедиція знову відкрили вхід до печери і, таким чином, всі бажаючі можуть приїхати в Кривче і відвідати Кришталеву печеру.

Протяжність печери – 23 кілометри. Незалежно від пори року температура в печері становить 10-12 градусів, а вологість повітря – 95%.

Щороку сюди приїжджають археологи, медики, спелеологи, палеонтологи та інші дослідники, які відкривають нові ходи і досліджують середовыще печери. Головна особливість Кришталевої печери в с. Кривче – повна відсутність патогенних організмів, тобто бактерій. Також доведено, що печера характеризується підвищеним рівнем іонізації повітря і води.

img_1543Для гостей готелю “Біля річки”, що в Кам’янець-Подільському, здійснюються незабутні і дуже цікаві екскурсії в село Кривче, оскільки красу Кришталевої печери обов’язково потрібно побачити, якщо Ви вже і так перебуваєте в цих краях.

Чарівна краса виблискуючих темно-коричневих кришталиків, дивовижні орнаменти, незвичайні малюнки на стінах – все це Ви зможете побачити в Кришталевій печері. Якщо ж Ви вирішили ознайомиться з іншими не менш красивими місцями, тоді ми пропонуємо захоплюючі екскурсії по Кам’янець-Подільському, в Бакоту, Хотин, екскурсію в Чернівці, Жванець та Скалу-Подільську.